PRAGUE
Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, vstup, VAUarchitects
BRATISLAVA

Kancelárske priestory EXXETA

BRATISLAVA

Kancelárske priestory EXXETA

EXXETA spája podnikanie a IT so zameraním na komplexné poradenstvo, efektívne riešenia na mieru a zohľadnenie individuálnych potrieb. Z týchto princípov vychádzalo aj zadanie - pri primeraných nákladoch vytvoriť príjemné a funkčné priestory s prvkami identity spoločnosti.

Od prvej skice sme kládli dôraz na efektívnu dispozíciu priestorov a nápadité, ale zároveň decentné zapracovanie hodnôt spoločnosti a prvkov dizajn manuálu. Základom pre dispozičné riešenie bola prehľadná hierarchia priestorov, zodpovedajúca miera ich dotvorenia a výsledné zónovanie v 3 celkoch – vstup, open space a chill out. Pri ich radení je priestor vhodne členený, pracuje s výhľadmi a pôsobí vyvážene. Pohyb od reprezentatívneho vstupu až do hravej chill out zóny ponúka za každým rohom niečo nové, ale zároveň si drží jednotný výraz. Rovnako dôležitá bola práca so zeleňou, živé kombinácie farieb z dizajn manuálu a elegantné zapracovanie loga, či už konkrétne, alebo v náznakoch. Šikmé línie zvýraznené v logu firmy v podobe dvoch X sme preniesli do zalomenia zasklených stien, pultu a rebrín, či akcentu podláh a stropu v ich kontakte.

Dôležitou súčasťou celého procesu bola komunikácia s dodávateľmi a autorský dohľad počas výstavby. Táto fáza je podstatnou na ceste k realizácii, ktorá dbá na detaily rozkreslené v projekte interiéru spolu s dodržaním hlavnej koncepcie prvotného návrhu. Z vydarenej spolupráce na kancelárskych priestoroch EXXETA nás teší najmä spätná väzba klienta po nasťahovaní do nových priestorov. Tie sú vraj svojím efektívnym a elegantným stvárnením nielen reprezentatívne, ale čo je hlavné, sú príjemným prostredím pre zamestnancov, ktorí sa s novými priestormi identifikujú a cítia sa v nich dobre.

Lokalita

Bratislava

Rok

2019

Stav

Realizácia

Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, vstup, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, vstup logo, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, vstup zeleň, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, zasadacia miestnosť, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, open space, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, chillout 2, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, kuchynka 2, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, chillout, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, kuchynka, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, open space 2, VAUarchitects Kancelárske priestory EXXETA, Bratislava, chillout logo, VAUarchitects
  • Lokalita : Bratislava
  • Rok : 2019
  • Stav : Realizácia
  • Autor :
  • Spolupráca :